شغل رویایی

تکنیک های پیدا کردن شغل مورد علاقه

۱۳۹۹-۰۲-۲۱ 0 نظرات

۱. ساده و قابل درک بنویسید
هنگامی که به صورت آنلاین و از طریق پلتفرم رزومه خود را ارسال می‌کنید معمولا ابتدا باید منتظر بمانید تا کارفرما رزومه شما را مشاهده و بررسی کند. در مرحله بررسی و ارزیابی رزومه شما، لازم است رزومه شما طوری باشد که هر کسی بتواند آن را درک کند. به عبارت دیگر رزومه‌تان را کاملا ساده و آسان بنویسید و به صورت واضح توضیح دهید توانایی ارائه چه چیزهایی را دارید تا چراغ “این همان فردی است که ما به دنبالش هستیم” در ذهن کارفرما روشن شود.

پیشنهاد
شرح فرصت شغلی‌ای را که برای آن رزومه می‌فرستید و دیگر اطلاعات موجود در آن را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنید. آیا رزومه شما مشابه با شرح وظایف آگهی مورد نظرتان است؟ آیا این توانایی‌ها را دارید؟ اگر احساس می‌کنید همکاری شما با این شرکت برایشان مزیت محسوب می‌شود رزومه خود را با شرح شغلی آگهی منطبق کنید و آن را برای کارفرما ارسال کنید.

۲. از لینکدین غافل نشوید
به عنوان یک فرد حرفه‌ای بهترین جایی که می‌توانید پروفایل داشته باشید لینکدین است و لازمه که از آن به نحو احسن استفاده کنید. فرض کنید شرکتی به دنبال استخدام نیرو از طریق لینکدین به دنبال فردی با مهارت‌های شما باشد و شما در لینکدین نباشید. در نهایت او فردی را انتخاب می‌کند و مطمئنا آن فرد شما نخواهید بود.

پیشنهاد
لینکدین یک شبکه اجتماعی است که به عنوان یک ابزار قدرتمند برای شغل یابی شناخته می‌شود. امروزه در بیشتر نقاط دنیا، لینکدین بهترین منبع مرتبط برای جست‌وجوی مشاغل و تجربیات کاری است. به کمک این شبکه می‌توانید افرادی که در یک شرکت خاص مشغول به کار هیتند را پیدا کنید و خودتان را به گونه‌ای پرزنت کنید که به چشم مسئولان استخدام آن شرکت بیایید.

حتی اگر لینکدین در محدوده جغرافیایی و اجتماعی زندگی شما فراگیر نیست، با در نظر گرفتن توجه روزافزون صاحبان کسب‌وکارها به این ابزار نو، بهتر است از داشتن حساب کاربری لینکدین غفلت نکنید.

۳. رزومه و لینکدین خود را به روز نگه دارید
رزومه شما باید به صورت واضح نشان دهد که شما برای شغل مورد نظرتان مناسب هستید، بنابراین بهتر است از واژه‌ها و عباراتی استفاده کنید که این موضوع را به کارفرما برساند. رزومه و لینکدین شما چیزهایی نیستند که حک شده باشند و قابلیت تغییر نداشته باشند پس همین الان دست به کار شوید و آن‌ها را آن طور که باید ویرایش کنید تا بتوانند توانایی‌های واقعی شما را نشان دهند. فراموش نکنید که این دو حکم یک موجود زنده را دارند و به جز زمانی که در جست و جوی شغل هستید، در زمانی که مشغول کار هستید هم باید آن‌ها را به روز نگه دارید.

پیشنهاد
به دلیل اینکه بعد از ایجاد هر تغییری در پروفایل لینکدینتان برای کسانی که با شما کانتکت هستند اعلان ارسال می‌شود، اگر شما در جست و جوی شغل جدید هستید بهتر است ابتدا اعلان فعالیت‌هایتان را در لینکدین خاموش کنید تا در حین انجام تغییرات برای دیگران مزاحمت ایجاد نکنید.

۴. دوست داشتنی باشید
اشتباه برداشت نکنید. برای دوست داشتنی بودن کافی است خودتان باشید. هر چقدر در جلسه مصاحبه به خودتان نزدیک‌تر باشید بهتر است. لازم نیست حتما از جمله‌های عجیب و رسمی استفاده کنید. افراد کمی هستند که با داشتن یک رزومه زیبا و غیر واقعی بودن در جلسه مصاحبه استخدام شده باشند. هر چقدر کمتر غیر واقعی و متظاهر به نظر برسید بهتر است. کارجویان دوست داشتنی علاوه بر اینکه از یاد نمی‌روند بلکه به مراحل بعدی هم می‌رسند.

۵. تشکر کنید
فرض کنید دو داوطلب برای یک فرصت شغلی وجود دارند که شرکت می‌خواهد فقط یکی از آن‌ها را استخدام کند. آن‌ها در شرایطی برابر پا به پای هم به رقابت می‌پردازند و خود را به یک اندازه مشتاق نشان می‌دهند. داوطلب اول بعد از مصاحبه هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد این در صورتی است که داوطلب دوم بعد از دو ساعت برای همه کسانی که با او مصاحبه کردند یک پیام تشکر غیر رسمی و ساده اما تاثیر گذار ارسال می‌کند. احتمالا این پیام تاثیر مثبتی روی ذهن کارفرما می‌گذارد.

پیشنهاد
پس از پایان مصاحبه و به محض دسترسی به رایانه، به تهیه‌ یک پیام تشکر صادقانه و ساده برای افرادی که با آن‌ها مصاحبه داشتید، فکر کنید. سرعت ارسال و کیفیت پیام بسیار مؤثر است. فراموش نکنید که مصاحبه‌گر بیشتر از آن که به خواسته‌های شما فکر کند، به آنچه شما می‌توانید برای آن‌ها انجام دهید، اهمیت می‌دهد. بعد از اثبات ارزش‌هایتا در جلسه مصاحبه به آن‌ها، به مرور به خواسته‌های شما اهمیت خواهند داد. اما در طول مصاحبه، تنها باید آن‌ها را قانع کنید و توضیح دهید چرا استخدام شما، کاری منطقی است و بعد از مصاحبه از این که وقتشان را در اختیار شما گذاشتند از آن‌ها تشکر کنید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.